Turystyka w Portugalii

Strony

Kategorie

Portugalia

Gdy szukamy prawdziwie słonecznego miejsca, w którym moglibyśmy spędzić błogie i długie wakacje, a jednocześnie takiego, w którym plaże i kurorty nie są tak zatłoczone jak Ibiza czy Majorka, nasze oczekiwania może spełnić Portugalia. Położenie Portugalii po zachodniej stronie Półwyspu Iberyjskiego gwarantuje równie upalny klimat jak w Hiszpanii.

Najlepiej zjawić się tutaj w okresie wiosny lub lata, wtedy aura jest najbardziej przewidywalna, zaś woda w morzu najcieplejsza. Portugalska zima może się wydać zdumiewająco ciepła dla kogoś ze Środkowej Europy - średnia temperatura z okresu od listopada do marca to aż dwanaście stopni Celsjusza! Pogoda w tym okresie jest jednak zróżnicowana i może trochę zniechęcić turystów nagłymi opadami deszczu i chłodną wodą Atlantyku. Portugalia czeka na spragnionych wypoczynku.

08.12.2010. 16:54

Przerwa techniczna

Portal z wydarzeniami znajduje się w gruntownej przebudowie. Zapraszamy w najbliższym czasie.

08.12.2010. 16:53

Wycieczki indywidualne do Portugalii

Osoby wyjeżdżające na wczasy najczęściej decydują się na skorzystanie z ofert biur podróży. Nie każdy jednak lubi jechać na zorganizowane wyjazdy. Dla takich osób pozostaje opcja podróży indywidualnej. Możemy się udać między innymi do Portugalii.


Portugalia jest członkiem Unii Europejskiej, więc wyjeżdżając tam nie potrzebujemy żadnej wizy wjazdowej. Jest to niewątpliwie bardzo duży plus, który zachęca do wyjazdu w tamte strony. A i na miejscu atrakcji jest naprawdę bardzo dużo. W Portugalii możemy spodziewać się dużej ilości słońca oraz ciepłych i sympatycznych ludzi. Dla miłośników zwiedzania także znajdzie się utaj sporo ciekawych miejsc, takie miasta jak Lizbona czy Porto posiadają bowiem całą masę zabytków, z których każdy posiada swoją indywidualną, najczęściej bardzo ciekawą historię.

06.12.2010. 12:07