Turystyka w Portugalii

Strony

Kategorie

Kurorty turystyczne

Algarve Do Portugalii każdego roku w okresie wiosny i lata zjeżdżają setki turystów. Tylu ludzi nie może się mylić i rzeczywiście - Portugalia oferuje przyjezdnym wiele ciekawych miejsc. W tym kraju jest nie tylko co zwiedzać, ale jest też gdzie wypocząć i powylegiwać się na plaży przy szumie fal Atlantyku.

Najpopularniejsze kurorty w Portugalii to m.in. Algarve. Ten region jest najbardziej oblegany, oferuje bowiem piaszczyste, piękne plaże, błękitny ocean i niesamowite krajobrazy. Jest tu wiele hoteli i ośrodków noclegowych. Warto odwiedzić także Albuferię, czyli centrum rozrywki położone nad morzem. W miejscu tym udało się zachować świetny klimat starej, rybackiej wioski, co stanowi prawdziwą atrakcję. Inne znane i lubiane kurorty w Portugalii to np. miasteczko Armacao de Pera, miasto Lagos oraz Praya de Alvor.

08.12.2010. 16:58

Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne w Portugalii przyciągają każdego roku tysiące turystów. Do miejsc, które trzeba zobaczyć, podróżując po tej części Półwyspu Iberyjskiego, z pewnością należy sama stolica, lecz nie nie jest to najstarsze miasto tego kraju. Zdecydowanie ciekawszym miejscem o bogatej historii jest Stare Miasto w Evorze. Miejsce to pamięta czasy średniowiecza, kiedy zostało opanowane przez Maurów oraz wyzwolenie go przez rycerza Geraldo Nieustraszonego.

Dziś można zobaczyć tu katedrę z przełomu epoki romańskiej i gotyckiej, świątynię rzymską, mauretańską kaplicę Sao Bras i inne ciekawe zabytki. Inne atrakcje turystyczne w Portugalii to na przykład: klasztor Mosteiro de Cristo w Tomar, klasztor Mosteiro de Santa Maria w Alcobaca, a także Parque National da Penhas de Saude i Penada, czyli jeden z najpiękniejszych parków narodowych świata.

08.12.2010. 16:55

Historia Portugalii

Historia Portugalii sięga starożytności. Początkowo tereny te zasiedlone były przez Celtów. W III wieku przed naszą erą teren dzisiejszej Portugalii znalazł się pod wpływem Kartaginy, natomiast w II wieku p.n.e. dotarli tu Starożytni Rzymianie. W wiek później, po przejęciu panowania nad tymi terenami przez rzymską prowincję Luzytanię w 27 roku p.n.e, nastąpił gwałtowny rozwój cywilizacyjny. Postęp pojawił się m.in. w takich dziedzinach jak górnictwo, budowa dróg, postawiono wiele spichlerzy zbożowych.

W ostatnich latach XI wieku n.e. na tereny Portugalii zawitało chrześcijaństwo. Przez następne pięć dekad historia Portugalii obfitowała w walki miejscowej ludności z krzyżowcami. Warto wspomnieć także, że po ustabilizowaniu się wiary i monarchii, na przełomie XIV i XV wieku Portugalia wiodła prym w Wielkich Odkryciach Geograficznych i kolonializmie.

08.12.2010. 16:54